pl en
Ida Fiłoniuk-Krajewska

Ida Fiłoniuk-Krajewska

adwokat

Partner i założyciel kancelarii. Od wielu lat specjalizuje się w publicznym prawie gospodarczym oraz obsłudze przedsiębiorców i urzędów. Nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia prawne potrafi wytłumaczyć w sposób jasny i przystępny.

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu handlu międzynarodowego w UE w Poznaniu. Biegle włada językiem angielskim, była stypendystką rządu USA oraz rządu holenderskiego. Jest także absolwentką studiów podyplomowych z prawa zamówień publicznych.

Jej zainteresowania, skupiające się wokół prawa gospodarczego i administracyjnego, w tym w szczególności prawa energetycznego, prawa konkurencji oraz zamówień publicznych, przyczyniły się do rozpoczęcia praktyki zawodowej w Urzędzie Regulacji Energetyki. W 2002 r. uzyskała mianowanie na urzędnika służby cywilnej.

W roku 2008 zostaje wpisana na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej i rozpoczyna samodzielną działalność adwokacką, zbierając doświadczenie zawodowe przy prowadzeniu indywidualnej kancelarii adwokackiej, obsługującej przedsiębiorców, urzędy i klientów indywidualnych.

Specjalizuje się w prowadzeniu procesów sądowych, w prawie umów i prawie zamówień publicznych. Ma bogate doświadczenie procesowe przed sądami cywilnymi i administracyjnymi, przed którymi reprezentuje zarówno klientów indywidualnych jak i firmy. Udziela również obrony przed sądami karnymi.

Doświadczenie, komunikatywność, zaangażowanie oraz bezpośredni kontakt z klientem to jej mocne strony.

e-mail:   i.filoniuk-krajewska@kwarp.pl